Közzétéve 2022 május, 24 - 11:11
Mit, hogyan mossunk?
Ár : 500 Forint
Vonalkód: 13335
Mosnak nők és fériak egyaránt.Azzal azonban nem mindenki van tisztában,hogy mit milyen ruhát, anyagot hogyan mossuk ki.
Ezzel kapcsolatban szeretném megosztani tapasztalataimat, véleményeimet.
Pár praktikát is bevetnék a mosással kapcsolatban.
Kezdjük a mosógéppel.
Mire ügyeljünk a mosógépünkkel kapcsolatban?Időnként tiszztítsuk ki mosógépünket,mert bizony elkoszosodik, elvízkövesedik és használhatatlanná válik, nem beszélve a benne elszaporodó kórokozókról.
Javaslatom a drága géptisztitó tableták, porok, folyadékokkal ellentétben.
Töltsük fel a gépünket langyos vízzel, és öntsünk bele 4 liter ecetet.Ez kb. 500ft-ba kerül a Calgon és egyébb tisztítókkal szemben.Forgassunk végig egy programot.Az ecet ugyanis feloldja a vízkövet, elpusztítja a baktériumokat, kórokozókat, és leszedi a mosópormaradékokat is.Nekem ez bevált, havonta egyszer megcsinálom.
A mosógép elé a lábunk alá tegyünk száraz gumiszőnyeget,ezzel megelőzhetjük a balesetet.
Szakadt ruhát,fehérneműt ne tegyünk a gépbe,mert tovább szakad.Ha lehet azonnal javítsuk meg,
Az erősebb szennyeződés körüli részeket félcerjük körül.Gépi mosásnál az erős szennyeződésre kevés vízzel tegyünk áztatóport és úgy tegyük a gépbe.
Az újonnan vásárolt fehérneműt első használat előtt mossuk ki, mert a gyártásnál olyan anyagok maradnak benne, amelyek érzékeny bőrűeknál allergiás tünteteket okozhatnak.
Az új harisnyát használat előtt mindig mossuk ki, tartósabb lessz.
Mielőtt mosógépbe tennénk az ingeket, finom festőecsetet mártsunk hajsamponba, kenjük be az ing szennyezett gallérját és kézelőit.
Ha a gallér megsárgult, dörzsöljük be erősen fehér krétával,ami oldja a zsírt, és a szennyeződést ezáltal könyebb eltávolítani.
Ezt ismételjük meg többször, ha a gallér nagyon megsárgult.
Ecetből és szódabikarbónából készítsünk pépet, és azt kenjük fel a szennyeződésekre és utána mossuk ki.Ezzel a makacs szennyeződések is eltünnek.Nagyon jó praktika!
Előfordulhat,hogy mosáskor a férfi ing gallérmerevítője benne marad meggörbül.Ilyenkor vizes ruhán vasalóval gőzöljük át,és kifog egyenesedni.
Gyakori probléma még hogy a ruhák pelyhesek maradnak.
A kordbársonyt többször váltott vízben óvatosan nyomkodva, mossuk és lassan szárítsuk.Még nedvesen keféljük át ruhakefével, és így minden pehely elfog tűnni.Vigyázat csak szálirányban keféljük, gondosan kihúzva, felakasztva fogasra és simára szárad.
A bolyhos pulóvereket és garbókat mindig balfelükön mossuk, igy nem ragad rá a pehely.
Megszabadulunk a pelyhektől akkor is ha a mosóvízve egy csésze ecetet öntünk.
A nagyon érzékeny, pelyhes vagy bolyhos ruhát párnahuzatban rakruk a gépbe.Így a mosógépünk szűrője nem tömődik el.
A cipzárat mosás előtt mindig húzzuk fel, ugyanis a fém cipzár elszakíthatja a többi ruhát és a műanyag cipzár eltörhet.
Legközelebb szeretnék még további hasznos tanácsokkal szolgálni!
Remélem,hogy a fenti véleményem elnyerte tettszését és a gyakorlatban alkalmazni fogja tanácsaimat!Jó mosást, szép tiszta ruhákat!
Nagyon egyszerű, olcsó!
Nem tudok róla!
janosom
Ajánlom
Szabálysértés bejelentése
Minden hozzászólás