Mikulásvirág - vélemény

Átlag: 4.25 (2 szavazat)

Közzétéve 2023 május, 29 - 9:09

Hogyan gondozzuk a mikulásvirágot tavasztól télig?

Felhasználási tapasztalat:: fél év, vagy több
Ár : 1500 Forint

Talán kevesen tudják, de a már általunk is jól ismert mikulásvirág eredeti élőhelyen fává cseperedve akár a 3-4 méteres magasságot is elérheti. Nálunk azonban többnyire szezonnövény, karácsony közeledtével jelennek meg a virág üzletek kínálatában. Miután hazavisszük a saját példányunkat, majd az pár hét után ledobja a leveleit, általában nem gondozzuk tovább, elbúcsúzunk tőle. Ellenben megfelelő gondoskodással a növény életben tartható ellenben.

Mit tehetünk azért, hogy ez a kedves növény még sokáig megörvendeztessen minket?

Pihenő időszakban ritkán, kb. hetente egyszer kell locsolni. Amikor elkezd hajtani, – egyszerre hirtelen sok levél jelenik meg, akkor gyakrabban kell öntözni, akár minden nap. Tápoldatot is kaphat, például a Grandiol Balcony Pot Plant Food nevűt, heti 1-2 alkalommal márciustól októberig. Nagyon világos, meleg helyere érdemes tenni, nálam belső ablakpárkányon van, így folyamatosan éri a napfény. Évente két alkalommal letusolom a növényt. Április-májusban, illetve szeptember-októberben.

Négy gyakori hiba, amit a mikulásvirágokkal „elkövetünk”:

Huzat: A mikulásvirág meleg, védett helyet igényel. A huzatot nagyon nem kedveli, ne tegyük huzatos ablakpárkányra, lépcsőházba vagy előszobába, ahol gyakran nyitogatjuk az ajtót. A Dél-Amerikából származó növény még a meleg huzatra is rosszul reagál. Ha a növény levelei sárgulnak, kókadnak, tegyük át egy másik helyre a mikulásvirágot! Amikor a kereskedésből hazavisszük, akkor is ügyeljünk rá, hogy jól be legyen bugyolálva, ne tegyük ki nagy hidegnek.

Túl hűvös hely: A mikulásvirág számára 18 és 22 °C között az ideális, ami egy kellemes szobahőmérséklet. Megsínyli, ha hosszabb ideig 15 °C alatt tartjuk, 10 °C alatt pedig már kritikussá válik a helyzet. Paradox módon a melegkedvelő karácsonyi növényt a szupermarketekben esetenként arra teljesen alkalmatlan, hűvös, huzatos helyen árulják. Ne csodálkozzunk, ha ezeknek a növényeknek aztán nagyon gyorsan lepotyognak majd a levelei.

Túl kevés fény: A mikulásvirág sok fényt, világosságot kedvel, de a közvetlen napsütést kerüljük. A legjobb ezért, ha ablakpárkányra tesszük (de ne huzatosra!). Persze télre jut a legkevesebb természetes fény, ami megnehezíti a dolgunkat, de ha túl sötétre helyezzük a növényt, a levelek lehullatásával fog reagálni.

Túlöntözés: A mikulásvirágot inkább többször kevesebbet locsoljuk, mint egyszer alaposan. Amíg a közeg felszíne nem szárad ki, ne öntözzük újra. Ideális, ha az orchideához hasonlóan, a gyökérlabdáját egy-két hetente bemerítjük vízbe és megvárjuk, amíg a föld átázik, majd jól lecsöpögtetjük. Télen a virágzás során nem szükséges tápoldatozni.

Nem csupán az a lényeg, hogy milyen földben van az adott növény, mennyi vizet kap, milyen gyakran, vagy hogy milyen a tájolása a helynek, fontos annak a személynek a kisugárzása, aki gondozza az adott növényt. Ha rossz passzban van az illető, akkor akármennyire is gondozza, ápolja, ülteti, locsolgatja a növényeit, nem fogja tudni megmenteni őket. Viszont ha boldog és jól érzi magát, ez a növényekre is kihat és még ha nem is figyel rájuk annyira, akkor is virítanak.

+Erősségek

Esztétikus

-Hátrányok

Kényes növény

Bondár Dinda

Ajánlom

0

Szabálysértés bejelentése

Minden hozzászólás

Értesítés a
0 Legyél az első, aki hozzászól
Inline Feedbacks
View all comments

Más vélemények

Mikulásvirág fotók

2023.02.10

A Mikulásvirág az Adventi időszak legcsodálatosabb virága.

Ezt a csodálatosan szép Mikulásvirágot a legjobb Barátnőmtől kaptam ajándékba - Adventi időszakban Mikulásra. Nagyon vigyázok rá és próbálom ápolgatni, mert akitől kaptam - Őt is nagyon szeretem....