Közzétéve 2023 április, 20 - 16:16
Pitypang szörp- és méz készítése
Ár : 500 Forint
A Pitypang számos jótékony hatása
A pitypang vagy gyermekláncfű (helytelenül kutyatej) megterem mindenhol: árokparton, kertben, út mentén. Talán egyre többen tudják, hogy ehető a levele, mégis, az elszánt kertészek egyik fő ellenségüket látják benne, és kíméletlenül irtják. A fiatal, zöld levelek kitűnőek salátához, leginkább tavasszal és ősz végén élvezhetjük az édeskés ízüket. Egyébként a virág is ehető. Kedvcsinálónak eláruljuk, hogy a pitypang több béta-karotint tartalmaz, mint a sárgarépa!
A gyermekláncfű, pongyola pitypang virágának gyógyhatásai
A gyermekláncfű április-májusban virágzik. A legtöbb gyógynövénykönyv a virág hatásait kifejezetten nem említi. Főként a gyökérnek, a szárrészeknek, vagy a leveleknek tulajdonítanak gyógyhatást. A gyermekláncfű a hagyományos kínai orvoslás szerinti gyógyhatásai: A pitypang föld feletti részeit hasznosítja, beleértve a virágokat is. A máj és az epe, a gyomor meridiánra alkalmazható gyógynövényként tartják számon. Alkalmazható furunkulusok, kiütések, emlőgyulladás esetén, valamint általános méregtelenítésre.
Maria Treben szerint
Maria Treben – aki a virágot kifejezetten ugyan nem említi, de – leírja, hogy az egész növény gyógyhatású. Segít epebántalmak és májbetegségek gyógyításában. A virágszár esetében leírja, hogy ha a virágzó pongyola pitypang szárából 5-6-ot megeszünk naponta, akkor még a krónikus májgyulladás esetén is segít. Cukorbetegség esetén a virágszár napi adagja 10-re emelhető. Igen hatásosan segít. A gyermekláncfű virágszára ugyanilyen hatásos a levertségtől, fáradtságtól szenvedő embereknek két hetes kúra formájában.
Maria Treben szerint a virágszár kúra megszünteti a bőrviszketést, a sömört, a kiütéseket, javítja a gyomornedv kiválasztást és megtisztítja a gyomrot mindenféle pangó anyagtól. A friss szárak fájdalommentesen oldják az epekövet, szabályozzák a máj és az epe működését. Az ásványi sók mellett fontos gyógy- és ásványi anyagokat tartalmaz, melyek az anyagcsere betegségek gyógyításában igen fontosak.
Vértisztító hatása révén köszvény és reuma esetén is segít,
Hozzávalók:
-
2 marék pitypang virág
-
1 kg cukor,
-
fél citrom leve,
- 1 liter víz
elkészítés
A pitypang (gyermekláncfű) virágról a szárát lecsipkedjük (csak a virágot használjuk), beletesszük egy edénybe, ráöntjük a vizet és egy éjszakát hagyjuk állni. Másnap lassú melegítés után hozzá adjuk a cukrot és a citromot is. Kb. 1 órát nagyon lassú (csak kicsit gyöngyözön a teteje) főzzük, leszűrjük és üvegekbe töltjük.
Utána takaróba csavarjuk és hagyjuk benne kihűlni…kihűlés után irány a kamra polc .2 Még egy tipp, ha sokáig főzzük nagyon lassan akkor pitypang „méz” lesz belőle. Érdemes kipróbálni, aki egyszer megkóstolta mindig vágyni fog rá ..:A receptet itt találtam, Életem első szörpikéje: Lennerné Pohl Éva Mónika
Mónika Csonkné Handa készítette el
—Nagyon finom, tegnap csináltam először!
—Én 3 litert készítettem és sokáig főztem, így mézem lett. Isteni finom!!! Köszönöm a receptet!
—Igen, a pitypang gyógynövény. A gyökerétől a szárán át a leveléig és a virágja is. Én rendszeresen használom a levelét. Minden ételbe, bele lehet tenni, amibe petrezselymet is teszel, akkor nem érezni, hogy keserű az íze. Szuper gyulladáscsökkentő hatása van. Kiváló a fájdalomcsillapító hatása. (Pl. Reuma,artrózis)
A pitypang méz receptje igen egyszerű. A pitypang másik neve a gyermekláncfű, avagy pongyola pitypang. Ha erről a növényről beszélünk mindenkinek eszébe jut a gyermekkora, ahogy ezzel a virággal játszott vagy éppen koszorút font belőle.
Természetesen ennek a növénynek is sok jótékony hatása van. Persze ezt sem hagyhattam ki a beszerzési listámról. Kerestünk egy mezőt, ami tele volt pitypanggal és pikk pakk szedtem egy zacskónyit.
Én csak a virágát használtam fel. Egy részét kiszárítottam, a másik részéből pedig mézet főztem.
Olcsó
Egészséges
Szabadon elérhető
Nincs
Bondár Dinda
Ajánlom
Szabálysértés bejelentése
Minden hozzászólás