Gyomorégés! - vélemény

Átlag: 4.5 (1 szavazat)

Közzétéve 2021 augusztus, 16 - 10:10

Gyomorégésre van megoldás!

Gyomorégéssel nagyon sokan küszködnek, többek között nekem is voltak hosszú időn keresztül problémáim.

Ma már nem okoz gondot, olvastam neten. természet gyógyász könyvekben stb. rólla és hálaistennek sikerült megszabadulnom tőlle. Olvasmányaimból, tapasztalataiból merítve a tudományosság teljessége nélkül, megosztanám tapasztalataimat.

Gyomorégés lényege, hogy a gyomorszájunk nem záródik jól,a gyomorsav s nyelőcsőbe juthat, szó szerint égető, maró fájdalmat okozva. Mik játszanak közre ezekhez? A gyomorégés jelentkezésében szerepet játszhatnak többek közt a zsíros vagy savas ételek, a csokoládé, az alkohol és a kávé túlzott fogyasztása. Az elhízás vagy a székrekedés. Időnként előforduló gyomorégés esetén segíthetnek a savlekötők/szódabikarbóna/. Egyes gyógyszerek szedése is okozhat gyomorégést. Ilyen pl.

Az aszpirin,néhány antibiotikum, vagy antidepresszáns, nyugtató gyógyszerek.

Az időnként Jelentkező gyomorégés nem súlyos probléma. A rendszeresen visszatérő gyomorégés viszont a nyelőcső nyálkahártyájának a gyulladáshoz, vérzéshez, és fekélyek kialakulásához vezethet. Nem szabad tehát elhagyagolnunk a folyamatos gyomorégést, kezelnünk kell. Forduljunk orvoshoz, ha több héten keresztül hetente három-négy alkalommal is tapasztalunk gyomorégést. Tünetei néha összetéveszthetők a szívrohaméval. Ha étkezés után jelentkezzenek, és víz vagy savlekötők hatására enyhülnek l, valószínűleg gyomorégésről van szó.

Ha viszont teltséget, szorítást vagy tompa nyomás, illetve fájdalmat érzünk a mellkasunk középpontjában, légszomjunk van, szédülünk, és kiver a hideg verejték, hívjunk mentőt.

Milyen ételeket, italokat fogyasszunk, hogy csökkentsük a gyomorégés tüneteit?

Javaslom, hogy ha hajlamosak vagyunk a gyomorégésére, bizonyos ételek, italok fogyasztását érdemes korlátozni, vagy meg inkább elkerülni. Ilyen az alkohol, kávé, borsmenta, fodormenta és a paradicsom.

Ilyenkor továbbá a cukrot üdítő, italok, a tea és a kóla is. Hihetetlen de a tej is okozhat gyomorégést, és a csokoládé is.

A túlzásba vitt szénsavas üdítők. Sültek és a zsíros ételek, cifrusfélék, és a belőlük készítette gyümölcslevek. Ezek azonban csak enyhén savasak, nem feltétlenül jelentenek problémát.

Javaslataim:

Igyunk egy nagy pohár vizet, a folyadék ugyanis visszamossa a savat a nyelőcsőből a gyomorba. Tegyünk egy kiskanál frissen reszelt gyömbérgyökeret egy csésze forrásban lévő vízbe, hagyjuk 10 percig ázni, majd igyuk meg. Hányinger megszüntetésére is kiváló a gyömbér. Gyógynövényszakértők tanácsát követve, tegyünk 2 teáskanálnyi ánizst, köményt vagy édesköménymagot egy csészényi forrásban lévő vízbe, 10 percig hagyjuk állni, majd szűrjük le, és igyuk meg.

Fahéjból és kardamomból készített tea szinte hatásos lehet, de halottam már arról, hogy a fehér akácvirág főzete is hat.

A fehér mályva gyökere a gyomorégés egyik legrégibb ellenszer, amely védőréteget képez a nyelőcső és a gyomor nyálkahártyáján.keverjünk 1 teáskanál mályvagyökérport egy pohár vízbe, és lássák kortyoljuk le. Alkalmazzuk naponta 3-4alkalommal. Hasonló gyógyitalt készthetünk pirított vörösszilfakéregből is. Tegyünk 1 teáskanállal egy csésze forró vízbe. Fogyasszunk belőle annyit amennyi jól esik.

Az édesgyökért is sokan javasolják. Ennek egyik hatóanyaga, a glicirrizin nyálkaanyag. Öntsük 1 teáskanálnyi gyógynövényhez.

Egy csészényi forró vizet, 15 percig hagyjuk állni, majd szűrjük le. Hosszú távon nagy dózisban nem javasolom alkalmazni!

Cukormentes rágógumi is hat a gyomorégés ellen, a nyál ugyanis e közben termelődik segít közömbösten a savat.

Szódabikarbóna, ez az amit én gyakran használtam, lúgos kémhatású, tehát semlegesíti a gyomorsavat. Keverjünk fél teáskanál szódabikarbónát és néhány csepp citromlevet fél pohár meleg vízben. A citromlé eloszlatja a szódabikarbóna és a gyomorsav reakcióba lépésekor a képződő gázt.

Együnk sok sok répát, uborkát, retket és igyunk cékla levet, amelyek lúgos kémhatásuk folytàn közömbösítik a gyomorsavat.

Én ezeket a szabályokat már alkamaztam és manapság nem szenvedek gyomorégéstől.javasolom mindazoknak, akik ezzel a kellemetlen tünetekkel küszködnek. Nem vagyok orvos és még természet gyógyász sem, de igyekeztem mindent megtenni annak érdekében, hogy gyomorégéssel ne küszködjek.

+Erősségek

Nagyon jó

-Hátrányok

Nem tudok róla

Zsolt

Nem ajánlom

+2

Szabálysértés bejelentése

Minden hozzászólás

Értesítés a
0 Legyél az első, aki hozzászól
Inline Feedbacks
View all comments