Közzétéve 2021 június, 29 - 12:12
Kefír is nagyon egészséges!
Ár : 350 Forint
Vonalkód: 9060
Mi is a kefír?Válasz:A kefir olyan aludttej, amely a tej erjedése során készül.
Kefirgombákból áll, melyek szerkezete a tejbaktérium és az élesztő szimbiotikus kapcsolatán alapszik. Eredetileg kancatejből készült, ma leginkább tehéntejet használnak hozzá.
Használt kefirgomba, amelyet gyakran neveznek kefirkultúrának is, nem más, mint élesztők és baktériumok keveréke, melyek erjedése során a tejcukor (laktóz) tejsavvá, alkohollá és szén-dioxiddá alakul. Ez a kefirgomba egyébként már bioboltokban is kapható.
A kefir az emésztésünk barátja, különösen a probiotikus, kaukázusi típusú – ha ezt választjuk a diéta során, nem lesz nehéz dolgunk a kilók elleni harcban! A kefir isteni találmány a fogyókúrázóknak, hiszen segít a bélrendszer salaktalanításában, felpörgeti az anyagcserét, ráadásul B2-, illetve B12-vitaminban is gazdag.
fehérjéket, A-, B- és D-vitamint és folsavat (B9-vitamin) tartalmaz, valamint szállít kalciumot, magnéziumot, vasat és jódot is. Ezek fontosak a csontjainknak, fogainknak, izmainknak, idegeinknek és a pajzsmirigyünknek.
probiotikumokat tartalmaz. Ellentétben más tejtermékekkel (mint például a joghurt), a hagyományos kefirben a tejsavbaktériumok mellett élesztő és ecetsav-baktériumok is találhatók. Ezeknek különösen jótékony hatásuk van a vastagbél bélflórájára, kiiktatják a kórokozókat és erősítik az immunrendszert.
a kefir fehérjékben, telítettségérzést okozó anyagokban gazdag, zsírtartalma viszont alacsony, és kevés kalóriát tartalmaz. Ezért gyakran része a diétának, pépesített zöldségekkel
A hagyományos kefir alkoholtartalma a fermentációs folyamat miatt 0,3 és két százalék között mozog, ez azonban a kritikus mennyiség alatt van. Ezérta terhesség alatt is ajánlott napi egy dobozzal meginni, amit leginkább a magas folsavtartalom indokol. A vitamin ugyanis serkenti a sejtek fejlődését.
Kefir készítése otthon
Először is a vásárolt tejet (ha csak tehetjük, vegyünk házi tejet, hogy szarvasmarha-, juh- vagy kecske-, az mindegy) higiéniai okok miatt forraljuk fel, hogy a készített kefir semmilyen szennyezett baktériumot ne tartalmazzon. Utána a szintén boltban beszerzett kefirgombával együtt két napig kell erjeszteni légmentes, szobahőmérsékletű és sötét környezetben. A masszát ezután szűrjük le. Ha a tej magasabb zsírtartalmú volt, az elkészült ital is krémesebb lesz, ha pedig biotejet használtunk, az további tápanyagokat ad hozzá. De készüljünk fel, hogy a kereskedelmi forgalomba kerülő kefirek az ipari eljárás miatt ízben azért különböznek attól, amit házilag készítettünk.
A hagyományos kefir ugyan tartalmaz alkoholt, de csaknem laktózmentes, így laktózérzékenyek is fogyaszthatják. A kefirt ugyanakkor nemcsak közvetlen fogyasztásra használják, hanem sütéshez és főzéshez is. Azonban figyeljünk arra, hogy túl nagy mennyiségben már egészségtelen, a túl sok tejsavbaktérium ugyanis veszélyezteti a bélflóra egyensúlyát.
Ez konkrétan azt jelenti, hogy napi fél és egy liter közötti elfogyasztott kefirmennyiség még jótékony hatással van a szervezetre, és támogatja az immunrendszert.
Nagyon egészséges táplálok, azonban ne vigyük túlzásba a fogyasztást!Erre én is régebben rájöttem.Ajánlom a kefír mérsékletes fogyasztását mindenkinek!
Immunerősítő!!!
Túl sok nem hasznos!
janosom
Ajánlom
Szabálysértés bejelentése
Minden hozzászólás