Közzétéve 2022 június, 24 - 8:08
THEODORA ÁSVÁNYVÍZ
Ár : 130 Forint
Nagyon szeretem az ásványvizeket, főleg ebben a hatalmas kánikulában, nyári időszakban fogyasztom sokat, van olyan, hogy akár napi négy-öt litert is megiszom. Párom, élettársam meg kifejezetten károsnak tartja a csapvizet, (hogy mit tart benne károsnak, még nem sikerült rájönnöm, de lehet, hogy igaza van) csak ásványvizet fogyaszt, így nálunk ebből a fajta vízből, az ásványvízből és kiváltképpen a Theodora ásványvízből is sok fogy el, leginkább nyáron, de télen is, akár napi szinten is. (Télen is megiszom belőle akár három litert is napi szinten. Párom kevesebbet fogyaszt, de a napi két literes átlag nála is megvan.)
A Theodora ásványvizet a Kékkúti ásványvíz Zrt gyártja és forgalmazza. Ezen település, tehát Kékkút, a Balaton-felvidéken, a Káli medencében található. Kékkút egy kis falu, amelynek a neve mellett, Lipszky János térképész által készített térképen jelent meg először a „savanyú víz” név, az 1700-as, 1800-as években.
A Kékkúton talált ásványvizet, vagyis a mai nevén Theodora ásványvizet először „Kékkúti Anna-forrás víz” néven kezdték el palackozni, gyártani, forgalmazni. Az ásványvíz palackozása előtt is fogyasztották már ezt a vizet, de elsősorban a helyi lakosság, az ide látogató turisták és a helyi lakosok vendégei, rokonai, barátai személyében.
A Theodora ásványvíz őse, vagyis a kékkúti Anna-forrás víz forgalmazását és gyártását 1907-től kezdte meg az akkori tulajdonos, vagyis tulajdonosok, Lang Mayer és Fia.
1909-től már új tulajdonosa volt a cégnek Tolnay Lajos, tapolcai bádogos mester személyében, aki meghagyta az „Anna ásványvíz” nevet. Újsághirdetést és plakátot is készített, reklámozta, marketing tevékenységet folytatott ezen vízzel kapcsolatban, az üzlet fellendítése, felpezsdítése érdekében. Vállalkozását siker koronázta, olyannyira, hogy 1912-ben az „Anna ásványvizet” a párizsi és londoni egészségügyi kiállításon aranyéremmel jutalmazták.
Az ásványvíz előállító üzem új tulajdonosa, vagyis az ásványvíz palackozója 1921-ben Tokaji József lett aki Emszt Kálmán főgeológus-vegyésszel elemzést végeztetett. Ő volt az, aki először Theodora néven, vagyis ma is használt nevén illette az ásványvizet, melynek jelentése: Istennő, Isten ajándéka.
A Theodorából kettő fajtát gyártanak, a Theodora Kékkútit és a Tehodora Kerekit.
- A Theodora Kékkútiban
-
-
- – 280,0 mg/l kalcium,
- 57,0 mg/l magnézium,
- 1110,0 mg/l hidrogén – karbonát,
- 12,9 mg/l kálium,
- 37,0 mg/l nátrium
- és 1,02 mg/l fluorid található.
-
- A Theodora Kerekiben pedig
-
-
- Kalcium: 144,0 mg/l
- Magnézium: 34,4 mg/l
- Szulfát: 144,0 mg/l
- Kálium: 10,0 mg/l
- Fluorid: 1,4 mg/l
- Nátrium 32,0 mg/l
- Hidrogén-karbonát: 487,0 mg/l található
-
Tehát mind a Theodora Kereki, mind a Theodora Kékkúti egészséges, ásványi anyagokban gazdag folyadék, amelynek mindennapos használata, fogyasztása orvosok által is javasolt. Tehát aki a Theodora ásványvíz fogyasztása mellett dönt, nagyon jó döntést hoz egészsége érdekében is.
EGÉSZSÉGES, ÁSVÁNYI ANYAGOKBAN DÚS
KICSIT DRÁGA ÉS SOK ELFOGY BELŐLE
Kollár Alíz Margit
Ajánlom
Szabálysértés bejelentése
Minden hozzászólás