Közzétéve 2023 május, 19 - 8:08
Strandbetegségek gyógyitása!-Vélemény!
Ár : 1000 Forint
Vonalkód: 17577
A strandolás nem minden esetben felhőtlen élvezet, előfordulhat ugyanis, hogy nem várt betegségekkel térünk haza a fürdőzésből. Ezeket leggyakrabban a vízben található láthatatlan gombák és baktériumok, illetve a vízhez adagolt fertőtlenítőszerek okozzák. Hogy a lubickolás árnyékos oldala ne tartson fogva sokáig, egy természetgyógyász szakember segítségével összegyűjtöttük a leggyakoribb „strandbetegségeket” és azok természetes gyógymódjait.
Szemgyulladásra: kamilla és cickafarkfű
A szembetegségek közül a kötőhártya-gyulladás a leggyakoribb, ennek még enyhe formája is meg tudja keseríteni a napjainkat. A természetgyógyász szerint a leghatásosabb, ha kamillából és cickafarkfűből készítünk azonos arányú forrázatot, amiből aztán lehűtés után óránként csepegtetünk. Ha csökken a gyulladás, az óránkénti rituálét lecsökkenthetjük napi három-négy alkalomra. Makacsabb fertőzés esetén nem elég a csepegtetés, szemfürdetésre van szükség. A kifejezéstől nem kell megijedni, csak a neve tűnik félelmetesnek, valójában arról van szó, hogy az elkészített teát tiszta edénybe töltjük, és időnként egy csésze segítségével belepislogunk.
Akik gyakran festetik kozmetikussal a szempillájukat, azoknak nem lesz ismeretlen a procedúra. Legjobb, ha a gyógyulási folyamatot éjszakára sem szakítjuk meg, az alvásra szánt időből lecsípünk néhány percet, és egy-két alkalommal akkor is borogatunk. Bár élvezetes túra a gyógynövényszüret, a szemgyulladásra használt füveket inkább a gyógyszertárban szerezzük be, ugyanis a nem jó minőségű, esetleg szennyezett helyről származó növények csak még inkább fellobbanthatják a gyulladást. „Ha valakinek gyakran van ilyen jellegű kötőhártya-gyulladása, az azt jelzi, hogy immunerősítésre van szükség” – figyelmeztet a természetgyógyász.
Fülgyulladásra: növények nedvei és gőzölés
Mielőtt rátérnénk a strandon beszerezhető fülgyulladás természetes gyógymódjára, először is tisztázni kell, hogy külső, belső vagy középső fülgyulladásról van-e szó. Lubickolás közben nagy valószínűség szerint külső vagy belső hallójárat gyulladást szerezhetünk magunknak, de a következő módszerrel könnyen kideríthető, hogy a fül melyik területét érinti a betegség. Hallójárat gyulladásról beszélünk akkor, ha már maga a fül megérintése is fájdalommal jár, de a fülcimpa meghúzásakor jelentkező kín egyértelműen erre utal. Amennyiben a fül mögötti koponyacsont kopogtatásakor jelentkezik a fájdalom, akkor középfül gyulladásról van szó, ebben az esetben ajánljuk szakorvos felkeresését. Hallójárat gyulladás esetén nem árt, ha összegyűjtünk néhány gyulladáscsökkentő hatású gyógynövényt (kamilla, körömvirág, cickafarkfű), vizet forralunk, és a növények gőzével legalább 15-20 percig gőzölünk. A módszert viszont csak akkor alkalmazzuk, ha nem olyan erős a gyulladás. Gőzöléssel kiegészítve, vagy helyette bátran alkalmazhatjuk a pelargonia nevű szobanövény vagy a kövirózsa, esetleg bíbor kasvirág leveléből kipréselt levet: szemcsepegtetővel cseppentsünk néhány cseppet a hallójáratba naponta többször.
Megfázásra: Hársfa és bodza
Megfázás esetén, és pláne ha lázasak vagyunk, fontos, hogy azonnal beiktassunk egy izzasztókúrát. Ezt a következőképpen végezzük: hársfa- és bodzavirágot 1:1 arányban összekeverünk, veszünk belőle 3 evőkanálnyi mennyiséget, leforrázzuk fél liter vízzel, 20 percig lefedve állni hagyjuk, majd leszűrjük. Körülbelül öt perc múlva hozzáöntjük egy egész citrom levét, három kanál erdei mézzel elkeverjük, majd kortyonként fogyasztjuk. Hatására garantáltan lemegy a lázunk, viszont fontos tudni, hogy maximum kétszer alkalmazhatjuk, mert a túlzott folyadékvesztés legyengítheti a szervezetet. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy az izzasztó tea mellé sok folyadék (napi 2 liter) és vitamindús táplálkozás is elkél, valamint legalább 500 mg C-vitamin naponta, de a bíbor kasvirág alkoholos kivonata is sokat segíthet a gyógyulásban. Utóbbit gyógyszertárakban illetve gyógynövényboltokban szerezhetjük be.
Gyomorrontásra: Keserű teák
Egyszerű gyomorrontás esetén, azaz ha valamiből túl sokat eszünk, vagy olyasmit fogyasztunk, ami megfekszi a gyomrunkat, nincs mese, diétát kell tartanunk. Erre legjobb a kétszersült, pirítós vagy a köménymagos leves. A diétát keserű anyagokat tartalmazó és gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású gyógyteákkal egészíthetjük ki, (gyermekláncfű, katángkóró, ezerjófű, cickafarkfű, kamilla), amikből igyunk naponta 2-3-szor, 20-30 perccel az étkezések előtt. Egy-két nap és megszűnnek a tünetek.
Gombás fertőzés: gombaellenes teák
A bőrön, körmön, illetve a nemi szervekben elszaporodó gombák mögött általában a nem megfelelő anyagcsere és emésztés miatt legyengült immunrendszert találunk. Alap esetben ugyanis hiába kerülünk olyan környezetbe, ahol megfertőződhetnénk, az immunrendszerünk legyőzi ezeket a kórokozókat. Gombás fertőzés esetén ezért a gombaellenes teákon kívül emésztést javító italokat is kell fogyasztanunk. Előbbiek diólevélből, bazsalikomból és babérlevélből, utóbbiak pedig keserűanyagokat, vízhajtókat tartalmazó növényekből állnak. Lábgomba esetén külsőleg almaecetes lábfürdőt is érdemes alkalmazni.
Felfázásra: ülőfürdő
A kánikulában felmelegedett test és a hideg víz találkozása nem mindig frissítő élmény, gyakran jelentkezhetnek ilyenkor felfázásos tünetek. Ezeket enyhébb esetben gyógynövényes ülőfürdőkkel tudjuk a leghatásosabban kezelni. A célra kiváló a zsurló, kamilla, zsálya vagy rozmaring, de a forró fürdőt kiegészíthetjük melegborogatással is. Ha nincs otthon melegítőpárna, egy melegvízzel megtöltött pillepalack, vagy vászonzsákba csomagolt, felmelegített só is megteszi.
Hatásos gyógymódok,nagyon hasznos információk!
Nem tudok róla!
janosom
Ajánlom
Szabálysértés bejelentése
Minden hozzászólás