Közzétéve 2023 február, 27 - 11:11
Ezt sem hagynám ki a receptjeimből!
Ár : 1000 Forint
Vonalkód: 15664
Már elég sok sütemény receptet tettem közzé a véleményeimben, félő, hogy az admin. megsokalja,de úgy gondolom ez még talán belefér és feljegyzéseimből most éppen ez került a kezembe.Igaz már elég régen készitettem el,de nagyon elnyerte családom tettszését.
Ez egy isteni mazsolás sütemény!Főleg a gyerekek kedvence,de édesszájú felnőtteknek is ajánlom!
Története:
A skót Mikhaila Friel osztotta meg már elég régen mindenkivel annak a mazsolás süteménynek a receptjét, ami gyermekkora óta nagy kedvence, és amit nemes egyszerűséggel mindig úgy hivtak: a nagyi sütije.
A receptet a nagymamája, Mary árulta el neki, aki azt is mondta,hogy még a férje cukrász nagymamájától,Esther Browntól tanulta meg 1965-ben.
Na de lássunk hozzá, készitsük el ezt a kivételesen ritka finomságot!
HOZZÁVALÓK:
2 csésze sütőporos liszt, 100 gramm lisztből, 3 gramm sütőporból, és egy csipet sóból készül.
1/2 csésze cukor
55 gramm vaj
2 tojás
3/4 csésze tej
egy csipet só
3/4 csésze mazsola
Tehát ebben a receptben csészével márjük ki a hozzávalókat.
ELKÉSZITÉSÉNEK FÁZISAI,MENETE:
Melegitsük elő a sütőnket 180 fokra,ha légkeveréses a sütúnk akkor csak 160 fokra.
A sütőporos lisztet keverjük össze a szobahőmérsékletű vajjal, kézzel, majd adjuk hozzá a mazsolát,a cukrot, a sót, és a tojásokat.
A tejet apránként adagolva öntsük a masszához,és jól keverjük el.A nem túl hig tésztát öntsük a sütőpapirral bélelt kivajazott tortaformába, és addig süssük, amig aranybarna szinű nem lessz, ez kb. 40-45 perc.Kihűtsük.
Ha kész tálalhatjuk.
Magában is nagyon finom sütemény, azonban vaniliapudinggal tálalva a legfinomabb.
Ha megnézzük a hozzávalókat láthatjuk nem sok, és nem drága összetevőkről van szó, pár száz forintból nagyon finom süteményt varázsolhatunk az asztalunkra.Manapság, ebben az inflációs időszakban nem elhanyagolható szempont ez sem.
Bizom benne, hogy olvasóim közül sokan elfogják késziteni ezt a ritkaságot, és nem fogak csalódni!
JÓ ÉTVÁGYAT KIVÁNOK!
A fent irtkat annyival szeretném kiegésziteni, hogy ismerősem közül már nagyon sokan elkérték tőllem ezt a receptet, és visszajelzéseik csak pozitivak voltak,mindenki nagyon dicsérte és hálájukat fejeszték ki érte.
Ez a recept kb. 10 éve került a birtokomba, azóta évente több alkalommal elszoktam késziteni ezt a remek süteményt.
Olcsó, ritka, nagyon finom!
Nem tudok rólla!
janosom
Ajánlom
Szabálysértés bejelentése
Minden hozzászólás